Viop Hisse değerlendirmesi-2

Merhaba Değerli Üyelerimiz;

Dün destek üzerinde kapatan endex, bugün Avrupa birliğinin Akdeniz yaptırımları ve Pentagonun S-400’ler üzerinden yaptığı açıklamalar yüzünden günü 96500 desteği altında kapattı. Birçok hisse endeksten daha fazla düşüş gösterdi. Bist30 vadeli senedine baktığımızda 126600 altında verdiğimiz 124600 hedefinin üzerinde 125525 değerinde kapattı. Bu da demek oluyor ki 124600 seviyelerinde destek alımları gelebilir.

Viop kısmına gelirsek;

THYAO vadeli senedinde dünde bahsettiğimiz gibi hisse ile paralel seyir sürüyor. Bu durum lehimize. Ay sonuna kadar açacağımız short yada long pozisyonlarda aşırı kademe takibi yapmak zorunda kalmayacağız. Bist30 vadeli senedine ağırlık olarak yön veren bir hisse olduğu için piyasa durumundan da haberdar olabiliyor yan tahtalara eğilim gerçekleştirebiliyoruz.

PGSUS vadeli senedinde dün hisse kadar yükselme olmadığını bu durumun acaba beklenen düşüşün bir habercisi mi diye yazmıştık. Endeks kırılımını da destek yaparak beklenen düzeltme az da olsa geldi ve vadeli senet hisse ile paralel hareket etmeye başladı.

SODA vadeli senedinde ise; hissesi sabah artı açmasına rağmen vadelisi eksi açarak bize gün içi hisse hareketi ile ilgili ipucu vermiştir. Açtığımız short pozisyondan kar etmemizde büyük etkisi olmuştur. Dolar ile ilgili hisseyi yakın takibime alıyorum.

Bist30 vadeli senedi ise bugün yatırımcılara %30 dan fazla kar ettirdi. Gün içerisinde zaman zaman testere piyasası oluşmasına rağmen pivot rakamları yine yanıltmadı.

Yarin ise gün içerisinde 124600 desteğini görüp oralardan bir miktar tepki alımları gelmesi olası gözüküyor. Stop olan iştahlı bir kesim olduğu unutulmamalıdır…

Sağlıcakla…

Kadir Serkan EŞİN

Related posts

Leave a Comment