Son Hafta Hisse Bazında Değerlendirme

Merhaba herkese iyi hafta sonları diliyorum. Gelelim hisselerimize ;

THYAO

Türk Havayolları bu aya 13,60 seviyelerinde başladı ve 14,20 li seviyelere kadar çıktı. Ayın son haftasına girdiğimizde ise hissenin neredeyse ay başlangıç noktalarına geldiğini görüyoruz. Hisse ilk 2 hafta çok hareketli günler geçerdi ve günlük hareketlerle pozisyon alan bizler için çok iyi bir kazanç sağladı. Bu hafta ise hisse gün içerisinde ki baskılardan ötürü sağlıksız ve kuralsız hareketlerde bulundu. Aşağıdaki grafik bu hafta bizim kılavuzumuz olsun. Pazartesi günü hisse 13,77 seviyelerinden tekrar yukarı atması durumunda 13,86 lara kadar pozisyon alınabilir. 13,68 altında ise 13,58 seviyelerine kısada çekilme yaşanabilir ki buda endeksin düşmesine sebep olur.

GARAN

Garanti Bankası bu aya 10 seviyelerinde başladı 11,10 seviyelerine kadar yükseldi. Bizim gibi kırılım noktaları ile hareket edenler için güzel kar marjı bıraktı. Bu hafta ise diğer endeks betası yüksek hisseler gibi baskı gördü. Hatta gün içerisinde sabah satan yabancı öğleden sonra aldı. Yatay bir piyasa için her koşulu olgunlaştırdılar. Aşağıdaki grafikte Flag Pennant Rising formasyonu gereği ilk hedef 10,95 ikinci hedef ise 11,14 seviyeleri görünüyor. Kapanışı 10,84 ile yaptı. Önümüzdeki hafta başlangıcından itibaren 10,88 üzerindeki fiyatlamalarda kısada 10,92 // 10,96 // 11,03 // 11,13 seviyeleri test edilebilir.

SAHOL

Sabancı Holding bizim kurallara uyan vefalı hissemiz. Ay içerisinde 2 TL lik bir marj hareketi yapar ve kırılım noktalarından gönül rahatlığı ile pozisyon almamıza yardımcı olur. Kurallara uyan hissemiz bu haftada baskılanmaya çalışılsa da 9,46 noktasından 9,73 seviyesine long pozisyon ve tekrar 9,73 den 9,46’ya short hedefini tamamladı. Perşembeden itibaren 9,46 dan 9,05 e doğru pozisyonumuz sürmektedir. Aralık sonuna gelmeden hedefine ulaşmasını ve tekrar yukarı ivmelenmesini bekliyorum.

ÖZETLERSEK ;

Ayın ilk 2 haftası daha net alış ve satışlarla güzel bir ivme bırakan endeks, ayın üçüncü haftasını biraz daha baskılı ve temkinli geçirdi. Bunun sebebi ise doların hedefe gitmesini beklemekti. Merkez bankası swap hareketinden sonra dolar kısada gevşedi ve bugün 5,9150 seviyelerine kadar çekildi. Hafta başından itibaren ise bu hafta kadar baskılı bir hafta beklemiyorum. Yine de doların gün içerisinde ki hareketlerine göre pozisyonlarımıza yön vermeye devam edeceğim. Rakamsal noktalara gelirsek tamamen short piyasaya dönmek için viop30 134,200 seviyelerini beklerim. Endeks 134900 üzerinde kaldıkça her zaman yukarı hareket beklenir. Yine de aşağıdaki grafik bu hafta kılavuzumuz olsun.

Sağlıcakla…

Kadir Serkan EŞİN

Related posts

Leave a Comment